Varšava opäť ožila vďaka Onkoolympiáde! (KDN)

zavacky ROOT 2014-09-11 1082 0

Aj tento rok sa deti na Onkoolymiáde postarali o poriadny rozruch a dokázali svoje umenie v rôznych disciplínach. Autorom článku je Natália Lesičková.

Už 5. ročník Onkoolympiády pod záštitou poľskej nádacie Fundacja Spęlnione Marzenia odštartoval vo štvrtok 21.8. a pokračoval až do nedele 24.8.2014. Organizátori sa tešili zo skutočne početnej účasti detí všetkých vekových kategórií a okrem Slovenska a domáceho Poľska tu mali svoje zastúpenie i Maďarsko, Litva, Rumunsko a po prvýkrát i Ukrajina.

Ako to k správnej olympiáde patrí, ani vo Varšave sa úvodné minúty nezaobišli bez slávnostného ceremoniálu. Po ňom sa už pokračovalo v tvrdom súboji. Súťažilo sa v rôznych disciplínach ako atletika, futbal, ping-pong, badminton, plávanie či lukostreľba.

    

Skutočne veľké úspechy zožali aj „naši“ v tričkách Slovakia. Detí zo Slovenska bolo 7 a každý z nich priniesol medailu. S veľkou hrdosťou prinášame prehľad úspechov našich šampiónov:

Zlatá medaila:

Dan Simon Parkanský – plávanie

Lukáš Brilla – badminton dvojhra a beh na 100 m

Lukas Kuppé – ping – pong dvojhra

Strieborná medaila:

Dan Simon Parkanský - plávanie

Lukáš Brilla – futbal, badminton štvorhra, vrh guľou

Matej Balušik – futbal

Bronzová medaila:

Dan Simon Parkanský – ping-pong štrorhra

Lukáš Kuppé - ping-pong štrorhra

Marián Meško – hod kiretkou

Viktória Štipčičová -  plávanie

Všetkým srdečne blahoželáme a želáme veľa radosti z dosiahnutých úspechov i sily do tých ďalších! J

Za skvelú prácu dobrá pláca

Každý športovec potrebuje motiváciu i oddych. Dni počas Onkoolympiády sa preto neniesli len v športovom a súťažnom duchu. Spolu s koordinátormi Luckou Šimurkovou a Jožkom Kujanom a s rodičmi sa deti mohli tešiť z prehliadky mesta Varšava a k skvelým zážitkom sa určite rátal i záverečný ohňostroj a diskotéka. Opomenúť sa pravdaže nedá ani veselá cesta tam i naspäť, množstvo skvelých zážitkov a nových kamarátstiev.

Vidíme sa o 2 roky

Onkoolympiáda príde so svojimi disciplínami na rad opäť o 730 dní.  Za ten čas môžete poriadne makať a naháňať kondičku. J Dvere Onkoolympiády sú totiž otvorené všetkým deťom s prekonaným onkologickým ochorením s chuťou súťažiť a nájsť si nových kamarátov.

Autor: 

Natália Lesičková
PR podpora KDN


copyright by mudrci.sk
MUDrci.sk - Máme radi vedomosti, © 2020