S Jánom Šoltésom nielen o Výročnej cene rektora

admin123 ROOT 2015-11-29 1007 0

Náš dopisovateľ, Ján Šoltés, získal Výročnú cenu rektora a my sme neodolali a položili mu niekoľko otázok.

Čítajte ďalej! 

Ďakujeme, že ste prijali naše pozvanie na rozhovor. Predstavte sa prosím v niekoľkých vetách pre tých z čitateľov, ktorí Vás ešte nepoznajú.

Moje meno je Ján Šoltés, aktuálne som študentom 4. ročníka lekárskej fakulty a pochádzam z Michaloviec. Okrem štúdia sa venujem výskumu na rôznych “poliach” a cyklistike (cestnej i horskej) Kedysi som súťažne hrával stolný tenis, ku ktorému sa po škole určite vrátim.

Aké ocenenie ste dostali a za čo?

Výročnu cena je ocenenie, ktoré má pán rektor podľa štatútu univerzity právo udeliť pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu alebo pri ukončení štúdia. Ja som pred nejakým tým týždňom dostal pozvánku na osobné stretnutie s pánom rektorom. Je to ocenenie ktoré si budem vážiť aj roky po promócii.

Koľko času a úsilia ste museli vynaložiť, aby ste Výročnú cenu rektora získali?

Nemyslím si, že je to v tomto prípade merateľnou veličinou. Najpravdivejšou odpoveďou je zrejme, že je to akýmsi zadosťučinením za súhrn všetkého čo som od dňa prijatia až po 4. ročník v rámci povinných i dobrovoľných aktivít spojených so štúdiom a medicínou urobil.

Mali ste nejakú motiváciu, ktorá Vás hnala dopredu? 

Priznám sa, že akosi neviem. Celé to začalo tým, keď som v prvom ročníku chcel vedieť “všetko” aby som nemal problémy so skúškami, časom sa to vyvinulo do štádia, keď pre mňa neexistuje nič podstatnejšie ako odbornostne sa priblížiť svojim medicínskym vzorom.

Čo pre Vás znamená medicína?

Medicína nie je ani zďaleka jediný odbor o ktorom som mal v gymnaziálnych časoch predstavu ako o svojom vyvolenom. Každým rokom na lekárskej fakulte mi je však viac a viac jasným faktom, že život bez medicíny by som už nechcel. Medicína je istotou, ktorej obšírnosť, záhadnosť a opodstatnenosť ma nikdy nesklame.

Ktorá vlastnosť Vám pomohla najviac dosiahnuť cenu?

Nerád sa hodnotím, je v tom príliš veľa subjektivity. Ale ak teda musím odpovedať, najskôr to bude vytrvalosťou a tým, že medicína je pre mňa koníčkom a nie povinnosťou.

Popri štúdiu stíhate veľa mimoškolských aktivít - máte nejaký tip na úspešný time management?

Som posadnutý plánovaním :-) . Pravidelne si sadnem a spíšem čo v ktorý deň musím stihnúť.

Kde sa vidíte o 5 rokov?

To by som aj ja rád vedel :-) . Najradšej by som sa však videl na internej klinike zaradený do atestačného programu vnútorné lekárstvo.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré!

 


copyright by mudrci.sk
MUDrci.sk - Máme radi vedomosti, © 2020